ציון הבחינה הפסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית היא הדרך המקובלת היום למיין מועמדים ללימודים גבוהים באוניברסיטאות השונות בארץ. למרות הביקורת שיש על הבחינה, אין ספק ביכולת שלה לנבא בצורה טובה את מידת ההצלחה של מועמדים ללימודים, ואת היכולת שלהם לעמוד בתנאי הלימודים של הפקולטה הספציפית.

לכל פקולטה בכל אוניברסיטה יש ציון סף שונה, וציון הבחינה הפסיכומטרית בד"כ משוקלל עם ציוני תעודת הבגרות של המתמודד.

לכן, לציון הסופי של הבחינה הפסיכומטרית יש חשיבות רבה בקביעת העתיד האקדמי והתעסוקתי שלך.

ציון הבחינה הפסיכומטרית נע בין 200- 800. כאשר 800 הוא הציון הגבוה ביותר אותו ניתן להשיג. הציונים מושגים בצורה ממוצעת של עקומת פעמון או התפלגות נורמאלית, כך שרק מעטים יוציאו את הציון 800 ,ממוצע הציונים הוא 536 בקרוב. באופן די ברור, ככל שהציון שלכם גבוה יותר כך הסיכויים שלכם טובים יותר.

הציון המתקבל מתחלק ל 4 קטגוריות. הציון הכולל, הציון במבחן באנגלית, הציון במבחן בחלק המילולי, והציון במבחן בחלק הכמותי. ניתן לקבל בין 50 ל 150 נקודות בכל חלק.

הציון באנגלית- הוא סך של 20% מהציון הסופי. ציון מעל 134 נותן לנבדק פתור מקורסים באנגלית במהלך התואר. במידה והציון באנגלית נמוך מ 134- יחויב הסטודנט בלימודי אנגלית לפי רמתו. ככל שהציון קרוב יותר ל 134, מספר הקורסים באנגלית אותם יידרש לקחת ירד.

הציון המילולי והכמותי הם סך של 40% מכלל הציון הסופי.

ציון הבחינה הפסיכומטרית תלוי גם בחישובים סטטיסטיים שנעשים עבור כל מחזור בחינה. בצורה זו ניתן לנרמל בחינות קשות מדי, קלות מדי או כל טעות סטטיסטית אחרת שיכולה ליפול במבחן. צורת הייחוס והנרמול של המרכז לבחינות והערכה אינו חשוף לציבור, אבל חשוב לציין שהמטרה אינה להפחיד את המועמדים אלא להבטיח שכל נבחן יקבל את הציון המגיע לו, ללא קשר לשאר הנבחנים.

הממוצע-

אמרנו שממוצע הציונים הוא 536. למעשה, מחצית מהאוכלוסייה תקבל ציון ממוצע, או גבוה מהממוצע בכמה נקודות.

ככל שהציון עולה, כך השכיחות שלו באוכלוסיה יורדת. בעוד 30 אחוז מהנבחנים יקבלו ציון מעל 600, רק שני אחוזים מכלל הנבחנים (וכמובן, מכלל האוכלוסייה,) יקבלו ציון מעל 730. המטרה שלכם היא ללמוד ולתרגל כמה שיותר כדי להצליח להיות בין האחוזים הגבוהים של התפלגות הציונים. בהצלח

פורסם בקטגוריה Main. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.