Main

סקירה מחשב נייד asus

סקירה: מחשב נייד ASUS מדגם K40IN

תעודת זהות
בפורטפוליו הניידים הרחב והמגוון שלה, משייכת אזוס את ה-K40IN למחשבים בסדר Versatile Performance – כלומר, מחשבים ניידים רב-תכליתיים עם ביצועים. אנחנו היינו מכירים, שהוא בן קצת ח לקטגוריה נוספת שנקראת Thin & Lite Notebook – אם כי יש דקים ממנו (3.5 ס”), אך מצד שני משקלו 2.36 ק"ג (כולל סולה ) – משקל בהחלט אטרקטיבי. מחשב כזה מיועד למי שמחשבי הנטבוק לא מספקים אותו מבחינת גודל הצג ופרט. ה-K40IN הוא סוג של פשרה של ביצועים טובים, עם צג בינוני וקטן מדי (14 אינצ' ), ומשקל הגיוני שמאפשר להתנייד עימו בדרכים מבלי להזדקק לנושא-כלים צמוד…בארה" ב, ( שם הוא נמכר במחיר של 2,500-3,000 שקל) הוא עשוי למצוא עצמו אצל לא מעט סטודנטים. אבל בארץ, במחיר שעובר את קו ה-4,000 שקל, יש לשער שהוא חביב בעיקר על אנשי עסקים ושיווק ומנהלים. מצד שני, מחשבים סטייל זה היו בעבר יקרים הרבה יותר.

חזרה

עיצוב ועיצוב
אני לא צריך להיות מעצב או בעל חוש. קיבלנו אותו בצבע שחור מבריק – הצבע היחיד שקיים בסדרה הזו. העיצוב בוגר ומשדר איכות ומוצקות, השחור זרוע בטקסטורה של נקודות קטנטנות עיצוב עור או גרפיט. המחשב נעים למגע – הוא חלק לגמרי חוץ מדופנותיו, וכמובן התחתית. צריך לציין, שאופנת מכשירים השחורים בגימור מבריק, שפופולרית בטלוויזיות ומעתה גם במדפסות, נושא עימה יתרונות של יופי וניחוח יוקרה עכשווי. מצד שני, החיסרון הוא כצפוי, שכל מגע וכל תביעת אצבע מנצחים בקלות, ורק ניגוב ביד או במטלי, יעלים (לעת-עתה) את הסימן.

חזרה

מקלדת ועכבר
ל-K40IN מקלדת מלאה (אך כולל רק 88 מקשים ) שמקשיה בינוניים בגדולם ונעימים למגע, ומאפשרים הקלדה מהירה וקלה, בדרך כלל. יתרון גדול טמון במרחב המחיה העצום שיש לכריות כף היד במשטחים שמתחת (או לפני) המקלדת. אין מקשי קיצורי-דרך לפונקציות פופולריות, אך כמו במרבית הניידים של אזוס, צריך להקיש על מקש F בתוספת המקש הייעודי. משטח השליטה (העכבר) של הנייד נמצא לא סימטרי, בחלקו השמאלי יותר של המחשב. מצאנו אותו פחות רגיש, פחות נוח או נעים לשליטה בסמן שעל הצג, במקום במחשבים ניידים אחרים אותם בדקנו. אפשר כמובן להתרגל, או פשוט להשתמש בעכבר בדרוש צורך. אגב, לערכת המחשב מצורף עכבר קטן שחור מבריק, במתנה. העכבר חוטי, ודווקא נעים שימוש, אם כי הוא קטן מדי שימוש אינטנסיביות.

חזרה

הצג LED, HD
אחד הדברים הראשונים שמורים בהם כשמתבוננים במחשב הזה, הוא מציג את האיכותי המצויד במיטב הטכנולוגיות השווים. זה מציג 14 אינצ'ים באיכות HD – כלומר, תומך ברזולוציה מקסימלית של 1366×768 פיקסלים. לא מדובר בצג LCD אלא באחד מסוג LED – שעל פניו, אמור גם כן לשפר את האיכות, על חשבון חסכון באנרגיה. בפועל, האיכות באמת טובה. החיסרון היחד שמצאנו – ואל תקלופוס ראש – הוא שזהו מסך קריסטלי מבריק
(מבריק). וזה אומר שהשתקפויות האור בחוץ או בפנים עשויות לפעמים לקל את הנאת הצפייה – לתשומת ליבכם. צג HD זה אומר גם יחס צפייה של 16:9 כפי שמקובל כיום. אז הפסים השחורים והמעצבנים שראיתם עד כה מעל ומתחת לתצוגה בסרטי ה-DVD, פשוט הולכים ומצטמצמים.

חזרה

חומרה ומולטימדיה
בדופן המחשב מותקן כונן/צורב DVD דו-שכבתי שיודע בכל הפורמטים הקיימים. צריבה כמו גם צפייה בסרטים, היוו משימה קלה שעברה חלק – הודות לביצועים ולמפרט המרשים, עליו נספר בהמשך. יש לנו שבחים על כרטיס הוידאו שמותקן במחשב הזה: NVIDIA GeForce G102M עם זיכרון עצמאי 512MB – בהחלט משהו שכל מחשב נייד צריך לקבל מנדטורי…גם צמד הרמקולים ששוכנים במחשב, סיפקו איכות טובה – וזה לא דבר מובן מאילו מחשבים ניידים. המדובר ברמקולים של Altec Lansing עם צליל היקפי נעים ולא צורמני, אם כי היינו שמחים לעוצמת שמע קצת יותר גבוה. מבחינת התקני מולטימדיה, נזכיר את מצלמת הרשת שמציעה איכות 1.3 מגה פיקסל, איכות איכות סבירה ותו-לא, ובדופן הקדמית של המחשב שוכן קורא-כרטיסים, סוגל לקרוא כרטיסים מסוג זיכרון MS, SD,MMC.

חזרה

מפרט וביצועים
בליבו של הנייד הזה פועם מעבד כפול-ליבה Intel Dual Core מסוג T6600, התומך במהירות שעון 2.2GHz . תוסיפו לכך את רכיב הזיכרון (מסוג DDR2) שמציע 4GB מאד מאד מכובדים, אין פלא שקיבלנו ביצועים טובים, שמקבילים לאלו של מחשבי נייח. הכונן הקשיח מציע נפח אחסון טוב של 320GB, וסובב במהירות 5,400 סל"ד – כבר לא הכי מהיר שיש, אבל מהיר בהחלט. המחשב קיבלנו עם מערכת ההפעלה החדשה של Windows7 בגרסת
מקצועי וזו אגב, זו הזדמנות להתנסות במערכת ההפעלה החדשה הזו. המחשב מריץ יפה את מערכת ההפעלה ואת כל הישומים שביקשנו. לא נתקלנו כמעט בהשהיות או בהיסוסים כלשהם, גם פעלנו מספר יישומים כשהם כשהם. בכל זאת אגב, ללא התחממות כמעט של המחשב, ועם פעולה שקטה – בהחלט מחשב שנעים לעבוד עימו.

חזרה

תקשורת טלפונית
כמו כל המחשבים הניידים כיום, גם ל-K40IN תקשורת Wi-Fi שתומכת בתקנים הקיימים
(A,B,G), ואף בתקן N המהיר והחדש מכולם, עושה דרכו למחשבים ניידים. מה שתמוה מאד, הוא כי יש לנייד הזה אין תמיכת בלוטות' פנימית – דבר אלמנטרי במרבית המחשבים הניידים כיום, ובוודאי במחיר ובפרט – במקום, מספקת אזוס התקן בלוטות' ('דונגל' בשפת העם) אפשר לחבר לאחד משקעי ה-USB. אמנם, ההתקן הזה באמת זעיר ולא מורגש. אבל, לא חבל לבזבז שקע USB על חומר שיכול להיות מוטמעת באופן אינטגרלי במחשב?

חזרה

יציאות, חיבורים וסוללה
לנייד הזה מגוון חיבורים הכרחיים, ולא יותר מכך. יתרונו ב-4 שקעי USB, שניים בכל צד. מצד שני, אם תשתמשו בהתקן ה-Bluetooth המסופק, תישארו עם שלושה שקעים בלבד…
כמו כן, הוא מצויד בשקע לחיבור כבל רשת (RJ45), שקע VGA לחיבור לצג או לטלוויזיה, ושקעים למיקרופון ולאוזניות. אין חיבור FireWire, וגם לא יוצר HDMI שיוצר פופולארי. ובמילים אחרים: גם אם תחברו א

המחשב למסך התומכת HD, לא תהנה מסרט וידאו באיכות HD שמאוחסן אצלכם במחשב.

הסוללה
למחשב סוללת 6 מתאים, שלדברי היצרן אמורה להספיק ל-6 שעות עבודה. בדרך כלל, נתוני היצרנים שונים מאד מהמצב האמיתי, ואכן, הצלחנו להגיע רק ל-3.5 עד 4 שעות שימוש משולב: צפייה בסרטים, הפעלת תקשורת Wi-Fi ו-Bluetooth, הפעלת יישומים שונים וכו'. בסוף דבר, הנתון בפועל סביר, והגיוני עבור מחשב עם מפרט שכזה. הטענת הסוללה לגמרי ארכה לנו כשעתיים.

חזרה

תכונות עיקריות
אחריות
נמכר עם שנתיים אחריות מלאה של ויז'ואל די.ג'י. בע"מ.

בעד
• עיצוב, גימור, ואיכות כללית נהדרת
• מפרט טכני טוב, כולל גם כרטיס מסך חזק.
• כולל Windows7 Pro
• תמיכת Wi-Fi בתקן N
• כמעט ולא מתחמם
• שנתיים אחריות

נגד
• קצת יקר
• צג מבריק – בעייתי ומציג השתקפויות, בעיקר בתנאי אור חזק (שמש או פלורסנט)
• אין חיבורי FireWire או HDMI
• Bluetooth חיצוני בלבד (מתאם חיצוני)

שורה תחתונה
K40IN החדש של אזוס, מציע שילוב נהדר של ניידות וביצועים, למי שלא מוכן לוותר על הישומים ציבוריים גם בדרכים.

פרט טכני מקוצר
מעבד: intel Dual Core T6600 2.2GHz
מערכת הפעלה: Windows 7 Windows7 pro
ראשי זיכרון: 4GB – DDR2 800MHz
תצוגה: 14 אינצ' HD (1366×768) LED
כונן קשיח: 320GB 5400 RPM SATA
כרטיס מסך: NVIDIA GeForce G102M , זיכרון 512GB
צורב: DVD Super Multi Double Layer
קורא כרטיסים: SD/MMC/MS/MS PRO
תקשורת תקשורתית: 802.11a/b/g/n Wi-Fi
Bluetooth
אודיו : כרטיס קול Azalia 3D
2 רמקולים Altec Lansing
מצלמת רשת: 1.3 מגה פיקסל
סוללה: 6 מתאים. עד 6 שעות עבודה (נתוני יצרן)
משקל: 2.36 ק"ג כולל סוללה
יציאות וחיבורים: מיקרופון, אוזניות, VGA, 4XUSB , RJ45