מבחן פסיכומטרי מותאם

המבחן הפסיכומטרי הוא מבחן שלהרבה אנשים קשה לעבור. אנשים שיש להם לקויות למידה מתמודדים עם קושי נוסף כאשר הם מתכוננים ונבחנים בבחינה הפסיכומטרית. הם נאלצים להתמודד עם הקושי האישי שלהם בין אם מדובר בדיסלקציה, הפרעות קשב וריכוז, דיסגרפיה, או כל לקות או קושי למידה אחר שגורמת לנבחן לרצות לקבל מבחן פסיכומטרי מותאם בהתאם לצרכים שלו. פעמים רבות האנשים שיש להם לקות למידה נאלצו להפגין מאמץ והשקעה רבים בשביל לצלוח את הבגרויות. לאחר השירות הצבאי הם מגיעים למבחן נוסף תרתי משמע עליהם להוכיח שהם יכולים להתגבר על הקושי שלהם ולקבל ציון מספיק טוב שיאפשר להם להתקבל לאוניברסיטה.
על מבחן פסיכומטרי ולקויות למידה

מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן מאוד קשה לכל אחד. כאשר זה נוגע לאנשים בעלי לקויות למידה המבחן הפסיכומטרי הוא בגדר משימה בלתי אפשרית. במבחן הפסיכומטרי נדרשים כישורים מתמטיים, מילוליים, גרפיים ושפתיים. פעמים רבות אנשים עם לקויות למידה ילקו בחסך או בחוסר בכל מה שנוגע בדיוק לאותם היכולות. כך הם נאלצים להתמודד עם הקושי הגדול ביותר שלהם. הקושי להתמודד עם מלל רב, עם מספרים וגם הקושי להתרכז נגלים במלוא עוצמתם במהלך המבחן הפסיכומטרי. הנבחן נאלץ להתמודד עם משימה שנדרשים בה כישורים שאין לו. כך פעמים רבות נבחנים בעלי לקות למידה מגיעים בנוסף לקושי שנובע מהלקות הלימודית עם קושי נוסף של לחץ וחרדה וביטחון עצמי נמוך למבחן.
איך אפשר לעבור את המבחן הפסיכומטרי עם לקויות למידה

אנשים בעלי לקויות למידה יכולים להתגבר על הקושי ולעבור מבחן פסיכומטרי מתואם. מבחן פסיכומטרי מתואם הוא מבחן שמותאם במיוחד ליכולות של אנשים בעלי לקויות למידה. הרבה פעמים במבחן פסיכומטרי מותאם אישית לנבחן בעל לקויות הלמידה יינתן יותר זמן לכל חלק, יהיה לו הפסקות בזמן המבחן ויהיה לו הקלות נוספות כמו לעשות את המבחן במחשב. בנוסף לכך נבחן שסובל למשל מדיסגרפיה של צורות יהיה פטור משאלות גיאומטריות במתכונת של מבחן שהותאם לנבחן באופן אישי.


אפשר לומר שאין דבר העומד בפני הרצון. בעזרת הרבה רצון ומוטיבציה ובעזרת מבחן פסיכומטרי מותאם למי שיש לו לקות למידה, הנבחן יכול לקבל ציון טוב שיאפשר לו להתקבל ללימודים שהוא רוצה. אפשר להגיד שהתאמה של מבחן פסיכומטרי באופן אישי זה עניין שלא מאושר ומוענק לכל אחד. מבחן פסיכומטרי מותאם אישית מוענק רק למי שעשה אבחונים ויש לו הוכחות בכתב לכך שהוא בעל לקות למידה. למרבה הצער הרבה אנשים שיש להם לקויות למידה לא זוכים להיבחן במתכונת של מבחן מותאם. העבודה שלא ניתנת להם הזדמנות שווה להיבחן ללא שום קשר ללקויות שלהם. אנשים בעלי לקויות למידה הם אנשים מאד אינטליגנטיים ומוכשרים. הוכח שאין שום קשר בין רמת אינטליגנציה ולקויות למידה. לקויות למידה קשורות יותר למיומנות למידה לכן כאשר מאפשרים ללקוי למידה להיבחן בצורה מותאמת לקושי שלהם הם מצליחים.

פורסם בקטגוריה Main. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.