Main

אייפון 13

האייפון 13 – האייפון ששיגע את העולם כולו. במשך יותר משנה, עשרות שמועות שצצו בעקבותיו (חלקן התבררו כנכונות), אלפי רעיונות והצעות, ומיליוני מעריצים שרק מחכים לרגע הראשון בו יוכלו להניח את ידם על אחד ממכשירי הדגל של חברת אפל.

מאז אירוע ההשקה, כמעט ולא נמצא כלי תקשורת שלא הזכיר לפחות במילה את המכשיר החדש. במיוחד בשבילכם אספתי כלי תקשורת מרכזיים, אתרי טכנולוגיה, ועיתונאים שזכו לבחון ראשונית של מכשיר האייפון 5 ועכשיו פרסמו הסקירות שלהם. להלן קטעים מרכזיים מאות הסיקורים וקישורים לכתבות המלאות.

ג'ים דאלרימפל מהאתר The Loop אומר כי לאפל יש עוד אלוף בידיים שלהם:

אני לא יכול לחשוב על שום סיבה טובה למה שמישהו לא ישדרג או ירכוש את מכשיר האייפון 13.

מ.ג. סיגלר מהאתר TechCrunch כי לאפל יש את החיבור אומר החכם המעוצב ברמה הקרובה לשלמות:

הייתה לי את ההזדמנות לשחק עם מכשיר האייפון 13 בימים האחרונים. ללא מילים מיותרות: הוא פשוט פנטסטי.

ג'ון גרובר מהאתר Daring Fireball אומר כי מכשיר האייפון 13 הוא נחמד ביותר:

השאלה שעליה כל מי שטרם הזמין את רוצה לקבל עליה תשובה: האם כדאי לשדרג? התשובה שלי היא פשוטה: אם אתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, כן. מהי הסיבה פשוטה גם היא: בדיוק כמו כל 5 מכשירים הקודמים, פשוט כתוב "אייפון" על גב המכשיר. לאייפון החדש אמנם הרבה משופרות, אבל חשב אותו. כל שעשה אפל השנה היא שיפור המצב, שנה אחר שנה, אבל משאירה את השימוש דומה מאוד לקודמיו. זה נחמד.

טים סטיבנס מהאתר Engadget כי מכשיר האייפון 13 הוא מכשיר שאנשים מייחלים אליו:

ובכל זאת, מכשיר האייפון 13 זורח ממש. בחרו כל בוחן ביצועים שיספק אתכם ותוכלו למצוא את אפל יושבת בראש או ליד ראש הטבלה. האם אתם ישכנעו אתכם לוותר על ניידים אחרים כמו האנדרואיד או ה-Windows Phone שלכם ולהצטרף לצד ה-iOS? אולי, אולי לא. האם אתם נדמים מהמכשיר החדש? בזמן החזקתו בידכם, אתם מתחברים להיות מופתעים. למעריצי ה-iOS, לא מדובר בשדרוג מבריק ובכל זאת מכשיר האייפון הטוב ביותר שיוצר עד כה ללא צל של ספק – זה סמל אמיתי לעיצוב מרהיב, זה האחד אליו חיכיתם.

וינסנט נגוין מהאתר SlashGear אוהב אומר באהבה מהחלקה (Swipe) הראשונה:

נכון לעכשיו, למכשיר האייפון 13 יש את האיזון הטוב ביותר בין שימושים וביצועים יומיומיים, ללא כל הפרעה של פעולות כמות אבל לא אינטואיטיביות. זהו התחום שבו אפל מצטיינת, וזו הסיבה שמכשיר האייפון 13 הוא אחד מהטלפונים החכמים הטובים ביותר בשוק כיום.

וולט מוסברג מהאתר וול סטריט ג'ורנל שאפל פשוט לקחה מוצר מוצלח והפך אותו למוצלח יותר, באופן כללי:

זה החכם הפופולרי ביותר בעולם, עשייה באופן משמעותי למהיר יותר, דק יותר וקל יותר, תוך השגת מסך גדול יותר של 4 אינץ' זה לא לוותר על חיי סוללה, נוחות ביד ועיצוב ברמה גבוהה.

דוד פוג' מהאתר הניו יורק טיימס שלא מדובר בעדכון משכנע משתמשי מכשיר האייפון 4S:

אבל אם היה לך את המשמעת לשבת בחוץ כמה דורי אייפון – וואו, אתה אומר.

אד בייג מאתר USAToday אומר שמכשיר האייפון 13 נמצא בחזית מארז הטלפונים החכמים:

תמיד היו ציפיות גבוהות לגבי מכשיר האייפון 5, במיוחד כשהתחרות גוברת. בהספקת מכשיר מהיר, אטרקטיבי, בעל אפשרות LTE ומסך גדול יותר, אפל "הפגישה" את הציפיות אלו עם יהלום.

סקוט שטיין מהאתר CNET אומר כי מכשיר האייפון 13 הוא טלפון מעולה, בעל הגייה נכונה:

האייפון 5 בונה מחדש לחלוטין את האיי תוספת תכונות ועיצוב חדש ומשפר את החסרונות הבסיסיים במכשירים הקודמים. הוא בהחלט האייפון הטוב ביותר עד כה, והוא דואג לשמור את מקומו ברובד העליון של עולם הטלפונים החכמים בקלות.

מיילס סטיוארט מהאתר Pocket-Lint אומר כי האייפון 13 חייב להיות חיבור הנייד של השנה:

האייפון 5 הוא טלפון שגורם לך להרגיש בטוח, טלפון שבו אתם יודעים בדיוק איך להשתמש מהרגע שהם מכם מהאריזה וכי הוא מושלם עבור מספר עצום של אנשים.

פיטר נובאק מהאתר CBC אומר כי מכשיר האייפון 13 אינו חדש אך מדובר בחבילה חכמה:

ה-iPhone 5 לא יכול להיות נורא מחודש, אבל הוא מספק חבילה ביתה יותר מכל מוצר קודם של אפל, וטוב יותר מכמעט כל טלפון חכם אחר.

לוק פיטרס מהאתר T3 שהאייפון 13 הוא אומר לא משכנע כפי שמספקות החלופות:

בהתחשב עם שמשתמשי האייפון 4 ומעלה לשדרג למערכת ה-6 iOS ולעשות כמעט כל מה שהאייפון 13 יכול לעשות, וכי משתמשי אנדרואיד יקבל מכשירים דומים מרשימים לא פחות, אנחנו יכולים מניחים שלא כל הכסף החכם יזרום השנה לכיוון האייפון, גם אם השוק ההמוני לא. לקבל מספיק ממנו. הוא טוב, טוב מאוד. אבל הוא כבר לא הכי טוב בסביבה.

שיין ריצ'מונד מהאתר The Telegraph אומר כי האייפון 13 הוא יצירה שמעוצבת נפלא:

האייפון 5 הוא טלפון חכם מעולה שיוצר את האייפון לטוב עוד יותר. הוא מהיר, ותגובה על ידי חנות היישומים הגדולה ביותר עבור כל מכשיר חכם והוא גם כנראה הנייד החכם היפה ביותר שנעשה אי פעם.

פטריק גרוס מהאתר TechRadar אומר שמכשיר האייפון 13 הוא השחרור הכי מאז השקת האייפון המקורי:

אבל, למען האמת, אפל מודעת שזה לא צריך להמציא את הגלגל מחדש להצליח. במקרה זה, הוא עדיין טלפון בסדר שישאיר אותו נלחם בראש המצעדים עוד שנה נוספת, פעם נוספת.

מארק פריג' מהאתר The Daily Mail הוא האייפון 13 הוא פשוט החכם הטוב ביותר שנעשה אי פעם:

רמת תשומת הלב וההנדסה שהכנסתה למכשיר היא חסרת תקדים, ואילו בעלי אייפון ללא ספק כבר מאתרים את הארנקים שלהם. לכל מי שהיה על הגדר, לאפל בהחלט יש את היד העליונה בכמות סוללת המלח.

דעתו האישית של הכותב

אז הנה, לפניכם הסיקורים מהתקשורת המרכזית ביותר בעולם. לסיכום, אפשר לומר שאין דעה כאן שסותרת את השנייה או שטועה. אכן, מכשיר האייפון הגיע וכולנו נרגשים, אבל זה מרגיש כאילו האווירה הרבה פחות מלא בה, בהתרגשות. עצם הנקודה המוחזקת של האייפון מול עינינו כל והעובד שהאיפון עוסק יותר באפל ושיפורים מינוריים מאשר משהו גרנדיוזי אליו היינו רגילים כל שנה, החל משנת 2007, נראה כי הפעם האייפון מקבל את ת

שומת הלב שלו, אבל הרבה פחות.

כן, מדובר במכשיר חדש, מהיר יותר, בעל אפשרויות משופרות, עם עיצוב חדשני וככל הנראה הוא ימשיך לשבת על כס המלוכה לפחות עד מכשיר האייפון הבא, אבל הוא באמת אינו מיוחד כל-כך. אני, אישית, תמיד נרגש כשמגיע אירוע השקה חדש. והפעם, שוב, הייתה מעין תחושת אכזבה שלא הפסיקה להטריד את מנוחתי כשאני מנסה להתלהב מהמכשיר החדש ולא ממש מצליח.

כמו שאמר ג'ון גרובר, אם אתם מעריצים של אפל ויש לכם את האפשרות בידיעה שזה לא יזיק לכם, אני חושב שהשתדרג למכשיר החדש זו כוללת טעות, אלא משהו שמספק חוויה מהנה יותר מאשר מכשירים הקודמים, במיוחד היותו של האייפון 5 בעל מסך גדול יותר ושלל תכונות iOS חדשות שיגיבו הכי טוב על המכשיר החדש, אבל לא יותר מכך.

אז קראו את הכתבות בזמנכם החופשי, ואם קצת תמרו, אפשר לתת לנו את ההערכה המוקדמת שלכם, הסקירה שלכם.